Postanowienie SĄDU z oskarżenia Animex Food

Jest postanowienie w procesie sądowym z oskarżenia firmy Animex Food Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Morlinach, uważającą się za lidera na rynku mięsnym w Polsce. Ich marki to między innymi: Krakus, Morliny, Morlinki, Berlinki, Mazury Ełk, Yano.

data publikacji: 05-02-2021


Bustowski TVJest prawomocne Postanowienie Sądu Rejonowego Warszawy-Śródmieście


Prywatnym aktem oskarżenia zostałem pozwany przez firmę Animex Foods Spółka z o.o. której nie spodobało się, że mówię prawdę o ich wyrobach mięsnych i wędliniarskich czym w ich ocenie dopuszczałem się do publicznego zniesławiania firmy Foods Sp. Z o.o. Sp K. z siedzibą w Morlinach (KRS nr 0000511868).

W uzasadnieniu oskarżenia podkreślili, że pomawiam ich jako producenta żywności pochodzenia zwierzęcego, o wprowadzanie do obrotu produktów (parówek Berlinki i schabu) zawierających wielokrotnie przekroczone normy zawartości konserwantów w postaci azotanów/azotynów, a w konsekwencji stwarzanie zagrożenia dla życia i zdrowia konsumentów, w tym dzieci. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia X Wydział Karny po rozpoznaniu sprawy na dwóch posiedzeniach postanowił umorzyć postępowanie co do wszystkich stawianych mi zarzutów. Sąd niedopatrzył się popełnienia przeze mnie przestępstwa.

Sąd uznał, że krytyczne, a w ocenie oskarżyciela pomawiające go komentarze publikowane przeze mnie bazowały na pomiarach jakich dokonywałem uprzednio lub na wizji urządzeniem o nazwie Ekotester Soeks Ecovisor F4. Odczytując na wizji wynik pomiaru na zawartość konserwantów dokonany w/w urządzeniem, w wybranym produkcie, nie mówiłem zatem nieprawdy.

W ocenie Sądu posiłkowanie się owym (certyfikowanym) opatentowanym testerem żywności dawało mi prawo do tego, by w przypadku wykrycia stężenia konserwantów w wybranych produktach na poziomie znacznie przekraczającym dopuszczalne normy wygłosić publicznie krytyczny komentarz co do jakości sprawdzanego produktu.

Sąd wskazał, że działałem w imię obrony społecznie uzasadnionego interesu, jakim jest zdrowie społeczne. Azotyny i azotany doprowadzają do wytworzenia nitrozoamin, które mają działanie rakotwórcze. Sąd nie miał wątpliwości, że podwyższone stężenia konserwantów w produktach spożywczych przynoszą realną szkodę. Sąd wydający postanowienie dodał, że moją intencją nie było piętnowanie konkretnego producenta żywności.

Głównym celem moich działań jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na przemysłowy chów trzody chlewnej, bydła, używanie antybiotyków, preparatów przyspieszających wzrost masy ciała zwierząt, pestycydów w rolnictwie, konserwantów w przetwórstwie artykułów spożywczych i ryzyko, jakie się z tym wiąże dla końcowych odbiorców tj. konsumentów.
Takie postanowienie sądu otwiera mi drogę do dalszej walki o zdrową żywność w Polsce. Was kochani zachęcam do dołączania do naszej grupy ALERT. Formularz jest dostępny na głównej stronie.

Wygrajmy Razem!Team Bustowskilosowa wiadomość

rząd okupacyjny roztrwania pieniądze podatników

rząd okupacyjny roztrwania pieniądze podatników

Pieniądze nie biorą się z bankomatu. Jak się nie ma to się nie da. Żeby można je było wypłacić, trzeba na nie najpierw zapracować. Ciężko zarobione...

Team Bustowskilosowa wiadomość

Pan Jeży Łużniak zadeklarował pomoc

Pan Jeży Łużniak zadeklarował pomoc

Prezydent Miasta Jeleniej Góry, Pan Jerzy Łużniak potwierdził, że wesprze kwotą 15,000 zł badania jeleniogórskich dzieci w laboratoriach Alab.

Team Bustowskilosowa wiadomość

Mikołajki w Paradise Club w Lubaniu 04.12.2021

Mikołajki w Paradise Club w Lubaniu 04.12.2021

06.12.2021 Podsumowanie | W Paradise Club w miejscowości Lubań, będziesz mieć okazję wesprzeć zbiórkę na badanie dzieci na zawartość rakotwórczego g...

[ poprzednia strona ]


STOP! TRUCIA GLIFOSATEM
Podziękowania

Logo Przebudzeni Konsumenci | Marcin Bustowski

Dnia 20 stycznia 2021 roku w Warszawie w Sądzie Rejonowym odbyła się rozprawa w której byłem oskarżony przez firmę Animex uważającą się za lidera na rynku mięsa w Polsce. Składam serdeczne podziękowania wszystkim którzy przyjechali z różnych miast w Polsce, żeby mnie w tym dniu wspierać. Pokazaliście co potraficie, Korytarz w sądzie był wypełniony po brzegi, jesteście wspaniali za co Wam jeszcze raz dziękuję.

Marcin Bustowski
Matrix - WygrajmyRazem.pl - Marcin Bustowski

Żyjemy w matrixie

Państwo MATRIX w którym żyjemy nie jest nam przyjazne. Rzeczywistość ta została wykreowana przez polityków, korporacje zagraniczne, koncerny farmaceutyczne i spożywcze wspierane przez władzę okupacyjną. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się wygrać walkę ze złem. Wygrajmy Razem!

Teleduperele - Darmowe ogłoszenia bez płacenia!

Teleduperele.pl - Ogłoszenia bez płacenia

Pomożemy Ci sprzedać wszystkie duperele!

hop top