Urządzenie pomiarowe do Glifosatu

Naukowcy i firmy z Lipska i Drezna chcą wprowadzić na rynek urządzenie pomiarowe, które można wykorzystać do szybkiego i łatwego wykrywania glifosatu na miejscu.

data publikacji: 29-04-2021Czy urządzenie będzie wkrótce dostępne?


Poniższa wiadomość opublikowana na niemieckiej stronie 11.02.2019 roku. Być może urządzenie jest już gdzieś dostępne.

Glifosat to kontrowersyjny herbicyd, który podejrzewa się o działanie rakotwórcze. Eksperci ostrzegają również, że cząsteczki pestycydu mogą również dostać się do wód gruntowych lub nawet do pożywienia przez glebę. W wielu krajach nadal można używać środka chwastobójczego na bazie glifosatu. W listopadzie 2017 r. Komisja UE przedłużyła zatwierdzenie pestycydu o kolejne pięć lat.

Szybkie i łatwe wykrywanie pestycydów na miejscu

W ciągu ostatnich kilku lat naukowcy i firmy z Drezna i Lipska pracowali nad urządzeniem pomiarowym, które można wykorzystać do szybkiego i łatwego wykrywania glifosatu w wodzie i żywności i jest niedrogie. Rozwój był również wspierany przez Federalne Ministerstwo Badań (BMBF). W ciągu najbliższych trzech lat partnerzy współpracujący chcą doprowadzić swoją opatentowaną technologię do dojrzałości rynkowej. Za pomocą tego testu biochemicznego pestycydy można szybko i łatwo wykryć na miejscu. Wcześniejsze metody wykrywania są złożone i kosztowne i można je stosować tylko w laboratorium.

W projekt zaangażowani są naukowcy z Uniwersytetu w Lipsku, Politechniki w Dreźnie i saksońskich firm Anvajo GmbH, UMEX GmbH i IfU GmbH Private Institute for Environmental Analysis. (Projekt łączy wiedzę fachową dostępną w saksońskich przedsiębiorstwach i na obu saksońskich uniwersytetach i tworzy platformę technologiczną dla nowego typu łatwego w użyciu systemu analizy na miejscu, który może być używany w różnych zastosowaniach w szerokim zakresie użytkowników i mogą być ekonomicznie sprzedawane), mówi Kai Ostermann z TU Dresden. Obecny projekt, o łącznej wartości 1,9 miliona euro, jest zarządzany przez UMEX GmbH Dresden i finansowany przez kraj związkowy Saksonia i Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (EFRR).

Dwa systemy pomiarowe do diagnostyki i konsumentów

Wraz z opracowaniem szybkiego testu partnerzy współpracujący chcą również wziąć udział w rzeczowej dyskusji na temat glifosatu i pomóc zmniejszyć niepewność w społeczeństwie. Planowane są dwa systemy pomiarowe dla sektora diagnostycznego i konsumenckiego. Powinny mieć zastosowanie w dziedzinie monitorowania żywności, publicznego monitorowania wody i zaopatrzenia w wodę, np. w laboratoriach środowiskowych, wodociągach lub stowarzyszeniach zajmujących się oczyszczaniem ścieków. Ponadto planowany jest system pomiarowy, który mógłby być stosowany w handlu detalicznym, zdecentralizowanym zaopatrzeniu w wodę pitną, w małych i średnich przedsiębiorstwach z branży napojów oraz w placówkach służby zdrowia. (Na końcu powinno znajdować się małe urządzenie stołowe, być może także przenośne urządzenie ręczne, do którego można włożyć chip odczytujący. Opieramy się na systemie naszego partnera projektu, firmy Anvajo) - wyjaśnia Thilo Pompe z Instytutu Biochemii Uniwersytetu w Lipsku.


Musisz to zobaczyć: źródło informacji - tłumaczenieTeam Bustowskilosowa wiadomość

Apelujemy do Policji o opamiętanie

Apelujemy do Policji o opamiętanie

Panowie policjanci, Panie policjantki, apelujemy do was! Jesteśmy nastawieni pokojowo w sprawie która dotyczy także was i waszych rodzin!

Team Bustowskilosowa wiadomość

Połowa z potrzebnej kwoty zebrana w dwa dni

Połowa z potrzebnej kwoty zebrana w dwa dni

Dnia 16.03.2021 roku rozpoczęliśmy zbiórkę potrzebnej kwoty na wyjazd w ważnej dla nas wszystkich sprawie do Warszawy. Dwa dni później , dzięki Wam mamy...

Team Bustowskilosowa wiadomość

Bustowski w Wirtualnej Polsce

Bustowski w Wirtualnej Polsce

Zarzuca firmą trucie Polaków. Wygrał sprawę z potężnym producentem - Wirtualna Polska

[ poprzednia strona ]


STOP! TRUCIA GLIFOSATEM
Podziękowania

Logo Przebudzeni Konsumenci | Marcin Bustowski

Dnia 20 stycznia 2021 roku w Warszawie w Sądzie Rejonowym odbyła się rozprawa w której byłem oskarżony przez firmę Animex uważającą się za lidera na rynku mięsa w Polsce. Składam serdeczne podziękowania wszystkim którzy przyjechali z różnych miast w Polsce, żeby mnie w tym dniu wspierać. Pokazaliście co potraficie, Korytarz w sądzie był wypełniony po brzegi, jesteście wspaniali za co Wam jeszcze raz dziękuję.

Marcin Bustowski
Matrix - WygrajmyRazem.pl - Marcin Bustowski

Żyjemy w matrixie

Państwo MATRIX w którym żyjemy nie jest nam przyjazne. Rzeczywistość ta została wykreowana przez polityków, korporacje zagraniczne, koncerny farmaceutyczne i spożywcze wspierane przez władzę okupacyjną. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się wygrać walkę ze złem. Wygrajmy Razem!

Teleduperele - Darmowe ogłoszenia bez płacenia!

Teleduperele.pl - Ogłoszenia bez płacenia

Pomożemy Ci sprzedać wszystkie duperele!

hop top