Ile zarabiają lekarze, pielęgniarki i dyrektor szpitala w Wadowicach?

Dotarliśmy do informacji o zarobkach lekarzy, pielęgniarek i dyrektora szpitala w Wadowicach.

data publikacji: 14-01-2022


Bustowski TVOficjalne informacje o zarobkach w słuzbie zdrowia


Dnia 03 grudnia 2021 roku Pan Dr hab. Józef Brynkus, Poseł VIII kadencji Sejmu RP zwrócił się z zapytaniem o zarobki na podstawie Ustawy o dostępie do informacji publicznej. Chodzi o zarobki lekarzy, pielęgniarek i dyrektora szpitala w Wadowicach.

Dnia 13 grudnia 2021 roku otrzymał odpowiedź ze Starostwa Powiatowego w Wadowicach z której dowiadujemy się, że wynagrodzenie dyrektora szpitala w Wadowicach oraz najwyższe pensje lekarzy i pielęgniarek wadowickiego szpitala wypłacone w okresie od 1 stycznia 2021 roku do 30 listopada 2021 roku wynoszą:

  • Dyrektor Szpitala w Wadowicach - 210.000,00 brutto (dwieście dziesięć tysięcy)
  • Lekarz - 391.183,01 brutto (trzysta dziewięćdziesiąt jeden tysięcy sto osiemdziesiąt trzy złote i jeden grosz)
  • Pielęgniarka - 156.199,04 (sto pięćdziesiąt sześć tysięcy sto dziewięćdziesiąt dziewięć złotych i cztery grosze

Pandemio trwaj!

Od stycznia do 30 września 2020 roku kraje Unii Europejskiej zgłosiły 273 powiadomienia w ramach systemu ostrzegania dotyczące produktów spożywczych z Polski. "To najwyższy wynik w całej UE".

NFZ do tej pory wypłaciło już ponad 8,2 miliarda złotych na dodatki covidowe dla personelu medycznego i 219 milionów złotych za same (dodatki jednorazowe) dla pozostałego personelu.

Czy nie rodzi się systemowa patologia?

Wolne media oczywiście nie powiedzą, ale maksymalna kwota miesięczna dodatku covidowego dla jednej osoby personelu medycznego to uwaga 15.000 PLN.
Lekarz rodzinny, za samo skierowanie na test i szczepienie dostaje 80,00 PLN i 500,00 PLN za szczepionkę, a za to samo związane z grypą już nie - dziwne:) Może dlatego o ponad 1.5 mln osób w tym roku mniej zachorowało na grypę, bo się nie opłaca na nią chorować ? Za teleporady również są wypłacane dodatki i to nie małe, stąd jest to takie popularne.

Jak "smaruje" się szpitalom, by można było ogłaszać fale jedną za drugą ?

Opłaty za leczenie - placówki I i II poziomu zabezpieczenia covidowego otrzymują 185,00 PLN za sam pobyt pacjenta podejrzanego o zakażenie wirusem SARS-CoV-2 !
Za leczenie pacjenta z COVID-19, z uwzględnieniem poziomu jego saturacji otrzymają odpowiednio 330,00 PLN/osobodzień w przypadku saturacji równiej lub wyższej niż 95% i 630,00 PLN/osobodzień w przypadku saturacji poniżej 95%.
Za hospitalizację pacjentów chorych na COVID-19, którzy wymagają wentylacji mechanicznej poza oddziałem intensywnej terapii, szpitale II poziomu zabezpieczenia covidowego otrzymują 1154,00 PLN/osobodzień.
W sytuacji, gdy pacjent z COVID-19 wymaga wentylacji mechanicznej na oddziale intensywnej terapii, wówczas szpitale II poziomu zabezpieczenia covidowego otrzymują od 987,00 PLN do 5691,00 PLN/osobodzień.
Do środków za leczenie pacjentów z COVID-19 w jednostkach z poszczególnych poziomów zabezpieczenia covidowego, dodatkowo NALEŻY DOLICZYĆ OPŁATY ZA GOTOWOŚĆ. W kosztach leczenia i w opłatach za gotowość NIE SĄ UWZGLĘDNIONE koszty dodatków do wynagrodzeń personelu medycznego. Stanowią one odrębną część kosztów,
Są jeszcze opłaty dla szpitali tymczasowych, które za gotowość, czyli za samą dostępność łóżka dla pacjentów z COVID-19, w tym łóżka przeznaczonego dla pacjentów wymagających wentylacji mechanicznej, otrzymują 1667,79 PLN/dobę, zatem puste szpitale tymczasowe trwajcie w najlepsze!

źródło informacji:

  • https://naszapolska.pl/2021/12/29/ponad-8-miliardow-zlotych-wyplacono-na-dodatki-covidowe-lekarz-rekordzista-zarobil-milion-w-rok/
  • https://poznan.naszemiasto.pl/lekarz-zarobil-milion-zlotych-w-rok-rekordowe-zarobki-w/ar/c1-8496053
  • https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/dodatki-covidowe-dla-medykow-nowe-zasady-rozliczania,8084.html
  • https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/finansowanie-leczenia-pacjentow-z-covid-19-w-szpitalach-tradycyjnych-i-tymczasowych,7849.html
Team Bustowskilosowa wiadomość

Pismo w sprawie moratorium z dnia 10.07.2019 roku

Pismo w sprawie moratorium z dnia 10.07.2019 roku

Publikuję pismo z żądaniami skierowane do Mateuszka Morawieckiego dnia 10 lipca 2019 roku złożone bezpośrednio w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Team Bustowskilosowa wiadomość

Lany poniedziełek i lanie wody

Lany poniedziełek i lanie wody

Dzisiaj lany poniedziałek i lanie wody jaką to mamy ekologiczną żywność

Team Bustowskilosowa wiadomość

Prawo Naruralne na nowej domenie

Prawo Naruralne na nowej domenie

Wiadomość została usunięta 12.04.2023 (zwróćcie uwagę na date publikacji oryginalnej wiadomości)

[ poprzednia strona ]


STOP! TRUCIA GLIFOSATEM
Podziękowania

Logo Przebudzeni Konsumenci | Marcin Bustowski

Dnia 20 stycznia 2021 roku w Warszawie w Sądzie Rejonowym odbyła się rozprawa w której byłem oskarżony przez firmę Animex uważającą się za lidera na rynku mięsa w Polsce. Składam serdeczne podziękowania wszystkim którzy przyjechali z różnych miast w Polsce, żeby mnie w tym dniu wspierać. Pokazaliście co potraficie, Korytarz w sądzie był wypełniony po brzegi, jesteście wspaniali za co Wam jeszcze raz dziękuję.

Marcin Bustowski
Matrix - WygrajmyRazem.pl - Marcin Bustowski

Żyjemy w matrixie

Państwo MATRIX w którym żyjemy nie jest nam przyjazne. Rzeczywistość ta została wykreowana przez polityków, korporacje zagraniczne, koncerny farmaceutyczne i spożywcze wspierane przez władzę okupacyjną. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się wygrać walkę ze złem. Wygrajmy Razem!

Teleduperele - Darmowe ogłoszenia bez płacenia!

Teleduperele.pl - Ogłoszenia bez płacenia

Pomożemy Ci sprzedać wszystkie duperele!

hop top